Jsem student/ka FF UK

Pokud máte jakékoli problémy s pokračováním ve studiu, kontaktujte nás na UKraine@ff.cuni.cz. Pomůžeme vám zařídit individuální studijní plán, přerušení studia či další studijní záležitosti. 

Studenti (nejen z Ukrajiny), kteří se kvůli válce na Ukrajině dostali do složité finanční situace, mohou požádat o různá stipendia. 

Pro studenty, kteří mají kvůli válce na Ukrajině problémy, máme také na Studentské radě FF UK připraveny trvanlivé potraviny. Studenti si mohou vzít cokoli kdykoli v úředních hodinách SR. Zároveň mohou říct, co by potřebovali příště (potraviny, léky, drogérii…) a my to zajistíme. Opravdu se studenti nemusí ostýchat si tyto věci vzít. Máme jich dost a umíme zajistit další. 

Lze také využívat služeb Akademické poradny PedF UK pro studenty z Ukrajiny a další studenty zasažené válkou – v oblasti krizové intervence a psychologického poradenství – v češtině, angličtině a doufáme, že v brzké době i ukrajinštině. Koordinaci zajišťuje dr. Kristýna Janyšková, která předá příslušný kontakt na pracovníka poradny (další viz informace  https://pages.pedf.cuni.cz/poradna/ukrajina/). 

Další informace budou průběžně doplňovány, sledujte také FAQs. 

Obecné informace pro studenty Univerzity Karlovy, kteří se kvůli válce na Ukrajině dostali do složité situace, naleznete zde