FAQ

Ubytování

Hledám ubytování pro rodiče, kteří za mnou přijeli z Ukrajiny.
Můžete se obrátit na Mgr. Hurdovou z Kolejí a Menz UK a požádat o ubytování rodičů na kolejích UK – pokud bude volná kapacita, tak rodiče na kolejích ubytují, ale pouze na několik dní (v tuto chvíli většinou max. na dva týdny) a za cenu 300 Kč/noc.
Jsem studentka UK. Doteď jsem nebydlela na kolejích. Ale teď nemám kvůli válce na Ukrajině dost peněz na ubytování na privátu. Můžu požádat o ubytování na kolejích UK?
Ano, určitě můžete. Vaší žádosti by mělo být vyhověno. Obraťte se na Mgr. Hurdovou z Kolejí a Menz UK.
Bydlím na koleji. Momentálně ale bohužel nemám peníze na její zaplacení. Jak mám postupovat?
Slevy na ubytování na koleji Univerzita Karlova bohužel neposkytuje. Pokud nemáte peníze, můžete Koleje a menzy požádat o splátkový kalendář. Také můžete požádat o různá stipendia.

Studium a platby za studium

Studuji na FF UK ve 2. ročníku bakalářského studia. Kvůli starosti o rodinu nemůžu chodit pravidelně do školy. A když už ve škole jsem, tak stejně myslím na to, co se děje doma. Nemůžu se na nic soustředit. Bojím se, že neudělám zápočty a zkoušky a že mě vyhodí ze školy.
Pokud máte jakékoli problémy s pokračováním ve studiu, kontaktujte proděkanku Andreu Hudákovou na Andrea.Hudakova@ff.cuni.cz, pomůžeme vám zařídit individuální studijní plán, přerušení studia či další studijní záležitosti.