IDU spouští mimořádný newsletter Kulturou za Ukrajinu

Vzniká nový zpravodaj Institutu umění – Divadelního ústavu, který si klade za cíl shromažďovat informace týkající se dění v souvislosti s aktuální situací na Ukrajině a sdílet je s těmi, kteří mohou pomoci a chtějí být informováni. První číslo bude zveřejněno v úterý 8. března.

IDU navazuje na mimořádný covidový newsletter Kultura v karanténě a prostřednictvím zpravodaje Kulturou za Ukrajinu chce informovat ostatní organizace a jednotlivce o aktuálním dění jak v České republice, tak na Ukrajině i ve světě, o aktivitách ministerstva kultury, možnostech a příkladech pomoci, akcích a dalším dění v souvislosti s aktuálním válečným konfliktem. Newsletter by měl shromažďovat informace i od široké veřejnosti a pracovníků v kultuře a sdílet je se všemi, kdo mohou nabídnout pomoc a kdo chtějí být informováni.

První číslo vyjde v úterý 8. března. K pomoci naplňování obsahu newsletteru IDU vyzývá i veřejnost. Pokud pořádáte akci, vyhlašujete sbírku nebo máte nabídky jiného charakteru, můžete zaslat informace prostřednictvím formuláře nebo e-mailu ukrajina@idu.cz.

Zájemci o odebírání newsletteru se mohou registrovat na tomto odkazu.

Kontakty:

  • Judita Hoffmanová, judita.hoffmanova@idu.cz, +420 775 421 431
  • Anna Poláková, anna.polakova@idu.cz, +420 721 431 516