Chci pomoci

Filozofická fakulta UK vyjadřuje podporu všem zasaženým a nabízí přehled různých druhů pomoci, který budeme postupně rozšiřovat.

Ozvěte se nám na UKraine@ff.cuni.cz , pokud máte nápad na jakoukoliv akci na podporu (benefiční, diskuzní apod.). V případě natáčení, fotografování, streamování a jiných technických potřeb se nám, prosím, ozvěte alespoň dva dny předem, abychom vše mohli zajistit.

Výuka češtiny pro uprchlíky z Ukrajiny

Nabízíme možnost zapojit se jako lektor/ka češtiny, asistent/ka ve výuce, asistent/ka pro adaptaci žáků ve škole, tlumočník/ce. Nabídka je určena primárně studentům učitelských programů na FF UK, ale zapojit se mohou i studenti dalších programů.
Tento formulář slouží pro první sběr kontaktů. Po registraci prosím vyčkejte, ozveme se vám nejpozději do týdne. Předem děkujeme za trpělivost a vaši pomoc.

Nabídka ubytování

Na celouniverzitní úrovni funguje burza ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny. Pokud nabízíte ubytování, vyplňte prosím formulář a budete kontaktováni. Děkujeme.

Slovníky ukrajinštiny

Každodenní fráze a slovník česko-ukrajinský a ukrajinsko-český online.

Rozcestník krizové intervence

Studenti a studentky FF UK vytvořili za odborného dohledu vyučujících podpůrný materiál pro práci s lidmi v krizi. Je určen všem, kteří se angažují v pomáhajících profesích, či „jen“ pomáhají. Rozcestník shrnuje zásadní poznatky z krizové intervence a nabízí výčet jejich technik.